Tedarikçi Değerlendirme

Tedarikçilerin değerlendirilmesi, tedarikçi tarafından sağlanan malzeme veya hizmet kalitesinin ölçümlenmesi , tedarikçi risklerinin yönetimi ve daha sağlıklı bir teklif toplama ve değerlendirmenin yapılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Morvera Satınalma Sisteminde tedarikçi değerlendirmeleri malzeme alımı ve hizmet alımı olarak iki ana kategoriye ayrılmıştır ve bu kategorilerin değerlendirme konuları ve puanları birbirinden farklıdır.

Değerlendirme kriterleri işletmeden işletmeye değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle sistem, yetkili kullanıcıların bu kriterleri kendi işletmelerine özel olarak hazırlamalarına olanak sağlar.Değerlendirme kriterleri bazında hazırlanan sorulara max. puanları aşmayacak şekilde puan verilir.

100 puan üzerinden yapılan bu değerlendirme tedarikçinin belli sınıflara ayrılmasını sağlar.

Satınalma yetkilisi değerlendirmeyi yaptıktan sonra onaylanması için satınalma yöneticisine gönderir. Satınalma yöneticisi değerlendirme üzerinden değişiklik yapabilir veya onaylayabilir. Onaylanan değerlendirmeler geçmişe yönelik izlenebilir, tedarikçiler hakkında bilgi edinilmesi için liste halinde kullanıcıların değerlendirmesine sunulur. Satınalma talepleri yönetilirken, tedarikçilerin puanlamaya göre belirlenen sınıfları görüntülenir.

Copyright © 2020 Morvera. Her hakkı saklıdır.